از هر ده کودک انگلیسی یه کودک ناراحتی روانی دارد

دانلود رمان های جدید | نایس بانو

دانلود جلد دوم رمان این عشقه یا هوس ۲ از مسیحه زادخو
این عشقه یا هوس 2
دانلود رمان چشمات سگ داره از مسیحه زادخو PDF با لینک مستقیم
رمان چشمات سگ داره
دانلود PDF رمان مات از مرضیه یگانه – کامل
رمان مات - مرضیه یگانه
دانلود رمان دکتر و ارباب مسیحه زادخو – پی دی اف
رمان دکتر و ارباب
دانلود رمان این عشقه یا هوس مسیحه زادخو (پی دی اف کامل)
رمان این عشقه یا هوس
دانلود رمان رویای خام PDF از یگانه
رمان رویای خام - یگانه
دانلود رمان رحم اجاره ای PDF با لینک مستقیم
رمان رحم اجاره ای

از هر ده کودک انگلیسی یه کودک ناراحتی روانی دارد

بر اساس تازه‌ترين آمار رسمي كه از سوي دولت انگليس انتشار يافته از هر ده كودك ‪ ۵‬تا ‪ ۱۶‬ساله انگليسي، يك كودك به يكي از انواع بيماريهاي رواني از افسردگي گرفته تا اوتيسم مبتلاست.

بر اساس اين آمار كه محصول دومين مطالعه گسترده در انگليس به منظور تهيه نقشه جامعي از ميزان، تنوع و نحوه پراكندگي بيماريهاي رواني درميان كودكان اين كشور است، پسرها بيشتر از دخترها درمعرض خطر ابتلا به بيماري رواني قراردارند و آمار كودكاني كه به يكي از انواع بيماريهاي رواني دچار هستند در ميان خانواده‌هاي تك والد، با ميزان تحصيلات پائينتر، ياكم درآمد بيشتر است.

آمار به دست آمده در اين بررسي كه در سال ‪ ۲۰۰۴‬و با مطالعه بر روي هشت هزار كودك در انگليس، ولز و اسكاتلند تهيه شده، مويد اطلاعات به دست امده در نخستين مطالعه در مورد احوال رواني كودكان در بريتانيا است كه در سال ‪ ۱۹۹۹‬به انجام رسيد.

به اعتقاد محققاني كه مطالعه اخير را به انجام رسانده اند، داده هاي جديد نشان مي‌دهد كه ميزان موارد ابتلا به بيماريهاي رواني در ميان كودكان در سراسر بريتانيا (شامل اسكاتلند، ويلز، ايرلند، و انگليس كه بر روي هم ممالك متحده پادشاهي بريتانيا ناميده مي‌شوند) در ‪ ۲۵‬سال گذشته افزايش يافته اما اكنون در حد ده درصد جمعيت كودك در اين كشور پايدار شده و احتمال دارد كه از اين پس از ميزان آن كاسته شود.

در آمار جديد همچنين اين نكته مورد تاكيد قرار گرفته كه پزشكان بدرستي از تجويز دارو به كودكان داراي ناراحتيهاي رواني خودداري مي‌كنند و تنها در مورد برخي از كودكاني كه دچار عارضه موسوم به “نقص در ميزان توجه به واسطه فعالييت شديد ‪ ” Attention Deficit hyperactivity disorder‬به صورت شديد هستند از مداواي متكي به دارو استفاده مي‌كنند.

بر اساس آمار ‪ ۴۳‬درصد از اين دسته از كودكان با داروهاي مختلف ازجمله ريتالين تحت درمان قرار مي‌گيرند.

بر مبناي آمار انتشار يافته از سوي اداره ملي آمار، در سال ‪ ۲۰۰۴‬حدود چهار درصد از كودكان در انگلستان به عارضه‌هايي نظير نگراني و اضطراب و يا ترس از امور مختلف مانند ارتفاع يا محيطهاي تنگ و امثالهم دچار بوده اند، شش درصد به نقيصه‌هاي رفتاري مانند خشونت و جامعه ستيزي، دو درصد به عارضه فعاليت بيش از حد و يك درصد نيز به بيماريهاي نادرتري مانند اوتيسم، تيك هاي عصبي يا اختلال در الگوي خوردن غذا مبتلا بوده‌اند.

در مجموع حدود دو درصد از كودكان به بيش از يك نوع عارضه رواني دچار بوده‌اند و به اين ترتيب كل جمعيت روان پريش كودكان به ‪ ۱۰‬درصد بالغ مي شده است.

به گفته رابرت گودمن استاد موسسه روانپزشكي در كينگر كالج دانشگاه لندن و يكي از تهيه‌كنندگان گزارش اخير، شباهت زياد ميان گزارش جديد و گزارش سال ‪ ۱۹۹۹‬خبر خوبي به شمار مي‌ايد زيرا هرچند در قياس با ‪ ۲۵‬سال گذشته موارد بيماري رواني در ميان كودكان انگليسي دو برابر شده اما آمار نشان مي‌دهد كه تراز بيماري به حد پايداري رسيده و اكنون سير نزولي آن آغاز شده است.

دينا مورلي معاون بنياد خيريه “مغز هاي جوان” كه به بهداشت رواني كودكان توجه دارد نيز ضمن استقبال از آمار تازه خاطر نشان كرده كه اين اطلاعات حكايت از آن دارد كه “سياستهاي دولت در زمينه بهبود شرايط كودكان نتايج مثبت به بار آورده است هر چند كه هيچ راه حل فوري و معجره آسا براي مقابله با اين مشكل وجود ندارد.”
تذكر اين نكته ضروري‌است كه سير صعودي ابتلاي كودكان انگليسي به بيماريهاي رواني از دوران حكومت خانم تاچر و زماني آغاز شد كه سياستهاي اقتصادي بشدت بازار محور در اين كشور، كسب درآمد و سود بيشتر را به محور همه فعاليتهاي اجتماعي بدل كرد.

195 بار دیده شده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 478
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.